António de Oliveira Salazar

António de Oliveira Salazar
Antonio Salazar-1.jpg
Volledige naamAntónio de Oliveira Salazar
Geboren28 april 1889
Overleden27 juli 1970
LandPortugal
PartijNationale Unie
ReligieRooms-katholiek
Functies
1926, 1928-1940Minister van Financiën
1930Minister van Koloniën (interim)
1932–1968Minister-president
1932-1950, 1961–1962Minister van Defensie
1936-1944Minister van Oorlog
1951President (interim)
Portaal  Portaalicoon  Politiek

António de Oliveira Salazar (Santa Comba Dão, 28 april 1889Lissabon, 27 juli 1970) was tussen 1932 en 1968 de minister-president van Portugal. Hij gaf leiding aan het autoritaire bewind van de Estado Novo.