Emile Vandervelde

  • emile vandervelde
    vandervelde - vive la commune, p3.png
    geboortedatum 25 januari 1866
    geboorteplaats elsene
    sterfdatum 27 december 1938
    sterfplaats brussel
    land vlag van belgië belgië
    partij bwp
    minister van buitenlandse zaken
    aangetreden 17 juni 1925
    einde termijn 22 november 1927
    regering poullet
    jaspar i
    voorganger albéric ruzette (ad interim)
    opvolger paul hymans
    minister van justitie
    aangetreden 21 november 1918
    einde termijn 24 oktober 1921
    regering delacroix i
    delacroix ii
    carton de wiart
    voorganger henri carton de wiart
    opvolger aloys van de vyvere (ad interim)
    minister van burgerlijke en militaire intendantie
    aangetreden 4 augustus 1917
    einde termijn 1 juni 1918
    regering de broqueville i
    voorganger geen (positie gecreëerd)
    opvolger joseph wauters
    minister van volksgezondheid
    aangetreden 13 juni 1936
    einde termijn 23 november 1937
    regering van zeeland ii
    voorganger henri carton de tournai
    opvolger arthur wauters
    minister zonder portefeuille
    aangetreden 18 januari 1916
    einde termijn 4 augustus 1917
    regering de broqueville i
    aangetreden 25 maart 1935
    einde termijn 13 juni 1936
    regering van zeeland i
    portaal  portaalicoon   belgië
    politiek
    emile vandervelde (tweede van rechts) en gustav stresemann (links naast hem) (1926)

    emile guillaume vandervelde (elsene, 25 januari 1866brussel, 27 december 1938) was een belgisch jurist en politicus. hij was de onbetwistbare "patron" van de belgische werkliedenpartij (bwp), de voorloper van de bsp, waarvan hij in 1933 de voorzitter zou worden.

  • levensloop
  • vrijmetselaar
  • publicaties
  • literatuur

Emile Vandervelde
Vandervelde - Vive la Commune, p3.png
Geboortedatum 25 januari 1866
Geboorteplaats Elsene
Sterfdatum 27 december 1938
Sterfplaats Brussel
Land Vlag van België België
Partij BWP
Minister van Buitenlandse Zaken
Aangetreden 17 juni 1925
Einde termijn 22 november 1927
Regering Poullet
Jaspar I
Voorganger Albéric Ruzette (ad interim)
Opvolger Paul Hymans
Minister van Justitie
Aangetreden 21 november 1918
Einde termijn 24 oktober 1921
Regering Delacroix I
Delacroix II
Carton de Wiart
Voorganger Henri Carton de Wiart
Opvolger Aloys Van de Vyvere (ad interim)
Minister van Burgerlijke en Militaire Intendantie
Aangetreden 4 augustus 1917
Einde termijn 1 juni 1918
Regering De Broqueville I
Voorganger Geen (positie gecreëerd)
Opvolger Joseph Wauters
Minister van Volksgezondheid
Aangetreden 13 juni 1936
Einde termijn 23 november 1937
Regering Van Zeeland II
Voorganger Henri Carton de Tournai
Opvolger Arthur Wauters
Minister Zonder Portefeuille
Aangetreden 18 januari 1916
Einde termijn 4 augustus 1917
Regering De Broqueville I
Aangetreden 25 maart 1935
Einde termijn 13 juni 1936
Regering Van Zeeland I
Portaal  Portaalicoon   België
Politiek
Emile Vandervelde (tweede van rechts) en Gustav Stresemann (links naast hem) (1926)

Emile Guillaume Vandervelde (Elsene, 25 januari 1866Brussel, 27 december 1938) was een Belgisch jurist en politicus. Hij was de onbetwistbare "patron" van de Belgische Werkliedenpartij (BWP), de voorloper van de BSP, waarvan hij in 1933 de voorzitter zou worden.