John Calhoun

John Calhoun
John Caldwell Calhoun
John Caldwell Calhoun
Geboren28 maart 1782
Abbeville, South Carolina
Overleden31 maart 1850
Washington D.C.
Politieke partijDemocratische Partij
PartnerFloride Calhoun
ReligieCalvinist
HandtekeningHandtekening
16e minister van Buitenlandse Zaken
Aangetreden1 april 1844
Einde termijn10 maart 1845
VoorgangerAbel Upshur
OpvolgerJames Buchanan
7e vicepresident van de Verenigde Staten
Aangetreden4 maart 1825
Einde termijn28 december 1832
VoorgangerDaniel Tompkins
OpvolgerMartin van Buren
Senator namens South Carolina
Aangetreden29 december 1832
26 november 1845
Einde termijn4 maart 1843
31 maart 1850
VoorgangerRobert Hayne
Daniel Huger
OpvolgerDaniel Huger
Franklin Elmore
16e minister van Oorlog
Aangetreden8 december 1817
Einde termijn4 maart 1825
VoorgangerWilliam Crawford
OpvolgerJames Barbour
Afgevaardigde
namens het 4e district van South Carolina
Aangetreden4 maart 1811
Einde termijn3 november 1817
VoorgangerJosep Calhoun
OpvolgerEldred Simkins
Portaal  Portaalicoon  Politiek

John Caldwell Calhoun (Abbeville (South Carolina), 18 maart 1782 - Washington D.C., 31 maart 1850) was een vooraanstaande Amerikaanse politicus uit de Zuidelijke Verenigde Staten. Van 1817-1825 was hij minister van Defensie (Oorlog) onder James Monroe. Hij was van 1825-1829 vicepresident onder president John Quincy Adams en aansluitend van 1829-1832 vicepresident onder Andrew Jackson. Ook was hij gedurende korte tijd minister van Buitenlandse Zaken (1844-1845) onder president John Tyler.

In de eerste helft van de 19de eeuw was hij een spilfiguur in de politiek en werd het bekendst als voorstander van de slavernij.