Provincies van Angola

Angola is onderverdeeld in 18 provincies (provincia). De provincies zijn opgedeeld in in totaal 159 gemeenten. De provincie Cabinda wordt door Congo-Kinshasa gescheiden van de rest van Angola en vormt hierdoor een exclave.

#ProvincieHoofdstadOpp. (km²)Inw. (1992)Kaart
1BengoCaxito31.371196.100Provincies van Angola
2BenguelaBenguela31.788656.600
3BiéKuito70.3141.119.800
4CabindaCabinda7270152.100
5Cuando CubangoMenongue199.049139.600
6Cuanza NorteN'dalatando24.190385.200
7Cuanza SulSumbe55.660694.500
8CuneneOndjiva89.342241.200
9HuamboHuambo34.2741.521.000
10HuílaLubango75.002885.100
11LuandaLuanda24181.588.600
12Lunda NorteLucapa102.783305.900
13Lunda SulSaurimo45.649169.100
14MalanjeMalanje97.60237.684
15MoxicoLuena223.023319.300
16NamibeNamibe58.137107.300
17UígeUíge58.698802.700
18ZaireM'banza-Kongo40.130237.500

Geschiedenis

Naast verschillende kleine grenswijzigingen waren er de volgende wijzigingen in de provinciale indeling van Angola [1]:

  • 1950: De provincies zijn Benguela, Bié, Huíla, Congo en Malange terwijl Luanda en Cabinda worden aangemerkt als district.
  • 1951: De naam Portugees West-Afrika wordt veranderd in Angola.
  • Tussen 1951 en 1967: Benguela wordt gesplitst in Benguela, Cuanza Sul en Huambo, Bié in Bié-Cuando Cubango en Moxico, Huíla in Moçâmedes en Huíla, Congo in Cuanza Norte, Uíge en Zaïre en Malange wordt gesplitst in Lunda en Malange.
  • 1971: Bié-Cuando Cubango wordt gesplitst in Bié en Cuando Cubango.
  • 1975: Angola wordt onafhankelijk. Huíla wordt gesplitst in Huíla en Cunene.
  • 1978: Lunda wordt gesplitst in Lunda Norte en Lunda Sul.
  • 1985: De naam Moçâmedes wordt gewijzigd in Namibe en de naam Malange in Malanje. De provincie Luanda wordt gesplitst in Luanda en Bengo.
  • 2002: De naam Zaïre wordt veranderd in Zaire.